Asansör Montajında Dikkat Edilecek Hususlar

Asansör Montajında Dikkat Edilecek Hususlar

Asansör Montajında Dikkat Edilecek Hususlar

Öncelikle asansör montajı yetkili bir firma tarafından yapılması gerekir. İşinde uzman mühendisler ve teknik elemanlar tarafından yapılacak asansör montajı kullanacak insanlar için hayati öneme sahiptir. Asansör kurulumunda takip edilecek aşamalar şunlardır:

Asansörün kurulacağı binaya ve kişilerin isteğine uygun bir proje hazırlanır. Uzman mühendisler tarafından hazırlanan projeye uygun hazırlıklar yapılır. Seçilen asansör projeye uygun olarak uzman teknik elemanlar tarafından binaya yerleştirilir. Asansörün tüm ekipmanlarının düzgün şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Defalarca denenerek düzgün çalışması sağlanır.

Kontrol ekibi tarafından son kontrolleri yapılıp teslim edilir.

Asansörün kurulumu bittikten sonra firma asansörün tüm arıza, bakım ve onarım işlerinden sorumludur. Asansörün montajı kadar bakımı da çok önemlidir. Aylık bakımı düzenli yapılan asansörün kullanım ömrü uzun olacaktır. Düzenli bakım yapılan asansör arızalanmayacağı için kişiler daha uzun yıllar güvenle asansörlerini kullanabilecektir. Asansör bakımı yetkili firma tarafından yapılmalıdır. Sıradan bir tamirciye yaptırılması kanunen suçtur. Yetkili firmaya aylık asansör bakımı yaptırmayan yöneticiler 6 ay hapis ve para cezası ile yargılanır. Düzenli bakım yapılan asansörler yeşil etiketli asansörlerdir. Yeşil etiket uygulaması ile asansörü kullanırken ne kadar güvenli olduğunu anlayabilirsiniz. Mavi etiketli asansör hafif kusurlu, sarı etiketli asansör kusurlu, kırmızı etiketli asansör güvensiz asansördür. Yeşil etiketli asansör en güvenli asansördür. Asansörün doğru montaj ve düzenli bakım yapılan güvenilir bir asansör olduğunu böylece anlamış olursunuz. Asansör kullanıyorsanız en iyi firma hizmeti ile faydalanmalısınız.

Bir Cevap Yazın

Hemen Ara