Güvenli Asansör Kullanımı İçin Öneriler

Güvenli Asansör Kullanımı İçin Öneriler

Her gün onbinlerce insanın kullandığı asansörler, kullanım kurallarına uyuldukça dünyanın en güvenli hareketli araçları arasında yer alıyor. İnolift Asansör asansörlerin güvenli kullanımı için sizlere birbirinden değerli önerilerde bulunuyor.

Asansör kullanırken her zaman sakin kalınmalı ve dikkatli hareket edilmeli. Asansörler modern şehirlerin mobilitesinin vazgeçilmesi arasında yer alıyor. Yüksek teknolojili bir ürün olsa da asansörlerin güvenli kullanımı için bazı kurallara uyulması gerekiyor. Asansörlerin, dünyanın en güvenli ulaşım aracı olduğunu belirten İNOLİFT asansör kullanımında her zaman sakin ve dikkatli hareket etmenin önemini vurgulayarak, “Hız ve panik her yerde olduğu gibi asansörlerde de kazaya neden olabilir” diyor.

Asansörde bir diğer önemli kuralın asansör kabinini görmektir. “Asansör kullanıcıları bazen acele bazen de dalgınlıkla asansör kabinini görmeden hareket edebiliyor. Bu hata olumsuz sonuçlara yol açabilir. Bunun önüne geçmek için her zaman asansör kabinini gördükten sonra asansöre binilmeli. Ayrıca asansör kabinine bindikten sonra asansör güvenlik kapısı, aydınlatma gibi aksamların tam ve sağlam olduğu kontrol edilmeli. Bu aksamlar asansörün bakımlarının zamanında yapıldığını da anlatır. Ayrıca asansör etiketleri de kontrol edilmeli eğer asansörde kırmızı etiket varsa asansörden inilmeli”

Kullanım sırasında asansörü dinlemenin de basit ama etkili bir güvenlik önlemidir. “Asansörde hareket esnasında olmaması gereken ses ve sarsıntılar oluşuyorsa hızlı bir şekilde asansörden inilmeli. Asansör kullanım sırasında güvenlik kapıları her zaman kapalı tutulmalı, sadece gidilmek istenen katın tuşlarına basılmalı. Asansör hareket sırasında asansörün dengesini bozacak hareket ve davranışlardan uzak durulmalı. Mümkün olduğunca kapıdan uzak durulmalı. Asansör alarmı ve diafonu sadece gerçekten gerektiği anlarda kullanılmalı. Bebek arabası ya da valiz gibi eşyalar kaymaların önüne geçecek şekilde kapıya uzak bir alanda, tekerlekleri kilitli bir şekilde konumlandırılmalı. Asansör, belirtilen taşıma kapasitesinin üstünde kullanılmamalı, asansör görevi dışında eşya taşımak için kullanılmamalı. Ayrıca eğer canlı dostlarımızla birlikte asansöre bineceksek yolculuk bitene kadar kucağımızda taşımalıyız” dedi.

Asansör kullanımına ilişkin daha fazla bilgi almak ve asansör teklif talepleriniz için şimdi bizimle iletişime geçin.

Bir Cevap Yazın

Hemen Ara