İş Sağlığı ve Güvenliği Standartları

İş Sağlığı ve Güvenliği Standartları

İNOLİFT Asansör olarak sağladığımız hizmet için çalışan ekibimizin güvenliği, kullanılan kaynakların ekonomisi ve geri dönüşümü politikamızın omurgasını oluşturur. Bu sebeple de başta yasalarca belirlenmiş olan yükümlülüklere sıkı sıkıya bağlı kalıyor ve bu konuda daha iyi sonuçlar elde etmek adına sürekli gelişme gösteriyoruz.

Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili kanunlara eksiksiz olarak uyum gösteriyoruz. Bu doğrultuda belirlenen standartlar, yükümlülükler ve uygunluklar da esneme payı olmaksızın yerine getiriliyor. Verdiğimiz hizmet için kaynakların doğru ve verimli bir şekilde kullanılması da aynı titizlik ile ele aldığımız konulardan biri oluyor.

Önceliğimiz insanların güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlamaları için ürettiğimiz asansörlerin kullanımı için gereken montaj, bakım ve onarım işlemlerini yapan çalışma arkadaşlarımızın da aynı güven çemberi içinde yer almasını sağlıyoruz. Sektördeki öncü konumumuzu yalnızca ürünlerimizin kalitesi ile değil, doğru ve güvenilir bir politika benimsediğimiz için de koruyoruz.

Gereken tedbirlerin alınmaması halinde insan hayatına mal olabilecek risklerin söz konusu olabileceğinin farkındayız. Bu sebeple de kazaların azaltılması, risklerin ortadan kaldırılması için İSG kapsamındaki tüm önlemleri alarak ilerliyoruz.

Prosedürlerin ve kontrollerin de bu gerekliliklerin yerine getirilmesini garanti etmek için sıkı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Maksimum düzeyde güvenlik önlemleri almakla kalmayıp istikrar göstermek için tüm çalışmalar dokümante ediliyor. Bununla birlikte iş sağlığı ve güvenliği kapsamında sürekli olarak eğitimler verilerek hem çalışanlarımız hem de benimsediğimiz politika destekleniyor.

Sürecin eksiksiz bir şekilde işlemesinin temeli; eğitim ve yakın iletişimde kalmak sayesinde sağlanıyor. 10 adımdan oluşan güvenlik çemberimiz iş süreçlerinin her alanında güvenliği sağlıyor. Buna ek olarak saha yöneticilerinin yaptığı toplantılarda önlemlerle ilgili geri bildirimler alınıyor, şartlar yapılabilecek iyileştirmeler adına gözden geçiriliyor. Ekibimiz için kişisel koruyucu ekipmanların önemini biliyoruz.

Çalışanlarımızın sağlıklı ve güvenilir bir ortamda çalışmaları için gerekli olan tüm tedbirleri alıyoruz. Böylelikle de yaralanma ve sağlıksal sorunların önlenmesi için gerekli olan her türlü icraati şirket kültürümüzün bir parçası haline getiriyoruz. Hem bakım-arıza hem de revizyon-montaj aşamasında alınmakta olan bu tedbirler sayesinde İSG açısından yarattığımız değerin her geçen gün ve aynı zamanda katılımcı bir anlayışla büyümesini sağlıyoruz. Çalışanlarımıza değer veriyoruz.

Bir Cevap Yazın

Hemen Ara